  • ADP3300ART-3.2-RL
ADP3300ART-3.2-RL
advertisement
Manufacturer No:
ADP3300ART-3.2-RL
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-ADP3300ART-3.2-RL
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
ADP3300ART-3.2-RL
Description:
Fixed 0.95mm ADP3300 PMIC anyCAP® Series 6 SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 3584
Step5Bar-code shipping tag
ADP3300ART-3.2-RL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    anyCAP®
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    ADP3300
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Output Voltage
    3.2V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    50mA
  • Polarity
    Positive
  • Nominal Supply Current
    300μA
  • Accuracy
    0.8 %
  • Output Voltage 1
    3.2V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    3V
  • Max Input Voltage
    12V
  • Dropout Voltage
    80mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.17V
  • Length
    2.9mm