  • ADP3301AR-3.2REEL
ADP3301AR-3.2REEL
advertisement
Manufacturer No:
ADP3301AR-3.2REEL
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-ADP3301AR-3.2REEL
Package:
SOIC
Datasheet:
ADP3301AR-3.2REEL
Description:
Fixed PMIC SOIC
Quantity:
In Stock : 3344
Step5Bar-code shipping tag
ADP3301AR-3.2REEL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    200mA
  • Polarity
    Positive
  • Nominal Supply Current
    300μA
  • Accuracy
    0.8 %
  • Voltage - Output
    3.2V
  • Min Input Voltage
    3V
  • Max Input Voltage
    12V