  • ADP3330ART-2.75-RL
ADP3330ART-2.75-RL
advertisement
Manufacturer No:
ADP3330ART-2.75-RL
HK JDW NO:
699-ADP3330ART-2.75-RL
Package:
SOT-23-6
Description:
0.95mm PMIC anyCAP® Series 6 SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 6042
Step5Bar-code shipping tag
ADP3330ART-2.75-RL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Current - Output
    200mA
  • Output Voltage 1
    2.75V
  • Input Voltage (Min)
    3V
  • Number of Regulators
    1
  • Output Voltage1-Max
    2.7885V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Dropout Voltage1-Max
    0.23V
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C