  • ADP3335ARM-1.8-RL7
ADP3335ARM-1.8-RL7
advertisement
Manufacturer No:
ADP3335ARM-1.8-RL7
HK JDW NO:
699-ADP3335ARM-1.8-RL7
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description:
0.65mm PMIC anyCAP® Series 8 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Quantity:
In Stock : 16735
Step5Bar-code shipping tag
ADP3335ARM-1.8-RL7
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-G8
  • Number of Outputs
    1
  • Current - Output
    500mA
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Input Voltage (Min)
    2.6V
  • Number of Regulators
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.2V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Voltage Tolerance-Max
    2.3%
  • Dropout Voltage1-Max
    0.37V
  • Adjustability
    FIXED
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm