  • ADP3335ARMZ-2.85RL
ADP3335ARMZ-2.85RL
advertisement
Manufacturer No:
ADP3335ARMZ-2.85RL
HK JDW NO:
699-ADP3335ARMZ-2.85RL
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description:
Enable Fixed 0.65mm PMIC anyCAP® Series 8 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Quantity:
In Stock : 15137
Step5Bar-code shipping tag
ADP3335ARMZ-2.85RL
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    anyCAP®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-G8
  • Current - Supply (Max)
    10mA
  • Voltage - Input (Max)
    12V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    2.85V
  • Input Voltage (Min)
    3.25V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.85V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    110μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.37V @ 500mA
  • Output Voltage1-Min
    2.7845V
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm