  • AF0603FR-075K6L
AF0603FR-075K6L
advertisement
Manufacturer No:
AF0603FR-075K6L
HK JDW NO:
898-AF0603FR-075K6L
Datasheet:
AF0603FR-075K6L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 5.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2628
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AF0603FR-075K6L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm