  • AF0805FR-072K49L
AF0805FR-072K49L
advertisement
Manufacturer No:
AF0805FR-072K49L
HK JDW NO:
898-AF0805FR-072K49L
Datasheet:
AF0805FR-072K49L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 2.49kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AF0805FR-072K49L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm