  • AFK337M16F24VT-F
AFK337M16F24VT-F
advertisement
Manufacturer No:
AFK337M16F24VT-F
HK JDW NO:
192-AFK337M16F24VT-F
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
AFK337M16F24VT-F
Description:
AFK_V 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
AFK337M16F24VT-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.394W 8.30mmx10.00mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AFK_V
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    330μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    160mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    160mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    450mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.425 10.80mm