  • AGL250V2-CSG196I
AGL250V2-CSG196I
advertisement
Manufacturer No:
AGL250V2-CSG196I
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-AGL250V2-CSG196I
Package:
196-TFBGA, CSBGA
Datasheet:
AGL250V2-CSG196I
Description:
1.2mm mm FPGAs IGLOO Series 196-TFBGA, CSBGA 20μA mA 0.5mm mm 196
Quantity:
In Stock : 8318
Step5Bar-code shipping tag
AGL250V2-CSG196I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    196-TFBGA, CSBGA
  • Number of Pins
    196
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    IGLOO
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    196
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.575V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    AGL250
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Current
    20μA
  • Number of I/O
    143
  • RAM Size
    4.5kB
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    6144
  • Total RAM Bits
  • Number of Gates
  • Max Frequency
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    8mm
  • Width
    8mm