  • AGLN250V5-VQ100
AGLN250V5-VQ100
advertisement
Manufacturer No:
AGLN250V5-VQ100
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-AGLN250V5-VQ100
Package:
100-TQFP
Datasheet:
AGLN250V5-VQ100
Description:
1.5V V FPGAs IGLOO nano Series 100-TQFP 34μA mA
Quantity:
In Stock : 12825
Step5Bar-code shipping tag
AGLN250V5-VQ100
  • RAM Size
    4.5kB
  • Number of Logic Elements/Cells
    6144
  • Total RAM Bits
    36864
  • Number of Gates
  • Max Frequency
    250MHz
  • Height
    1mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Supplier Device Package
    100-VQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C TJ
  • Series
    IGLOO nano
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Base Part Number
    AGLN250
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Max Supply Voltage
    1.575V
  • Min Supply Voltage
    1.425V