  • AGLN250V5-VQ100I
AGLN250V5-VQ100I
advertisement
Manufacturer No:
AGLN250V5-VQ100I
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-AGLN250V5-VQ100I
Package:
100-TQFP
Datasheet:
AGLN250V5-VQ100I
Description:
1.5V V FPGAs IGLOO nano Series 100-TQFP 34μA mA 0.5mm mm 100
Quantity:
In Stock : 17462
Step5Bar-code shipping tag
AGLN250V5-VQ100I
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Published
    2013
  • Series
    IGLOO nano
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    230
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    AGLN250
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Operating Supply Current
    34μA
  • Number of I/O
    68
  • RAM Size
    4.5kB
  • Number of Logic Elements/Cells
    6144
  • Max Frequency
    250MHz
  • Height
    1mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm