  • AH086M555003-T
AH086M555003-T
advertisement
Manufacturer No:
AH086M555003-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-AH086M555003-T
Package:
Datasheet:
AH086M555003-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AH086M555003-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    WiMax™
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    5.55GHz
  • Polarization
    LINEAR HORIZONTAL/LINEAR VERTICAL
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    2.6dBi, 0.7dBi
  • Frequency Range
    3.1GHz~8GHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Chip
  • VSWR
    2.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 3GHz~4GHz SHF f > 4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    3.5GHz 5.6GHz
  • Omnidirectional
    NO
  • Height
    990.6μm
  • Length
    8mm
  • Width
    6mm