  • S1717HVP12NF
S1717HVP12NF
advertisement
Manufacturer No:
S1717HVP12NF
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-S1717HVP12NF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S1717HVP12NF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Feature
    Cable - 305mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    1.88GHz
  • Polarization
    LINEAR
  • Application
    PCS/CELLULAR/WLL
  • Gain
    6.5dBi
  • Frequency Range
    1.71GHz~1.88GHz
  • RF/Microwave Device Type
    BASE STATION/BROADCAST TRANSMISSION ANTENNA
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.8GHz
  • Characteristic Impedance
    50Ohm