  • AHC0609150M063R
AHC0609150M063R
advertisement
Manufacturer No:
AHC0609150M063R
Manufacturer:
KYOCERA AVX
HK JDW NO:
17928-AHC0609150M063R
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY HYB 15UF 63V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AHC0609150M063R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    AHC
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hybrid
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Capacitance
    15 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    40 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    800 mA @ 100 kHz