  • AIAP-02-103K
AIAP-02-103K
advertisement
Manufacturer No:
AIAP-02-103K
HK JDW NO:
5-AIAP-02-103K
Datasheet:
AIAP-02-103K
Description:
Quantity:
In Stock : 897
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AIAP-02-103K
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    AIAP-02
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.252Diax0.551L 6.40mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    140mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    140mA
  • Inductance
    10mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    26.4Ohm Max
  • Max DC Current
    140mA
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Length
    13.97mm