  • IHD1BH2R7L
IHD1BH2R7L
advertisement
Manufacturer No:
IHD1BH2R7L
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHD1BH2R7L
Package:
Axial
Datasheet:
IHD1BH2R7L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHD1BH2R7L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IHD
  • Size / Dimension
    0.270Diax0.700L 6.85mmx17.78mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    4.2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    2.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    14mOhm Max
  • Max DC Current
    4.2A
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    4.3A
  • Length
    17.78mm