  • IFSC1515AHER4R7M01
IFSC1515AHER4R7M01
advertisement
Manufacturer No:
IFSC1515AHER4R7M01
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IFSC1515AHER4R7M01
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 1952
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IFSC1515AHER4R7M01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IFSC-1515AH-01
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    2.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    2.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Max DC Current
    2A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    2.2A
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.81mm