  • AIKW20N60CTXKSA1
AIKW20N60CTXKSA1
advertisement
Manufacturer No:
AIKW20N60CTXKSA1
HK JDW NO:
376-AIKW20N60CTXKSA1
Datasheet:
AIKW20N60CTXKSA1
Step5Bar-code shipping tag
AIKW20N60CTXKSA1
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power - Max
    166W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    40A
  • Test Condition
    400V, 20A, 12 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.05V @ 15V, 20A
  • Gate Charge
    120nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    60A
  • Td (on/off) @ 25°C