  • AIUR-04-102J
AIUR-04-102J
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-04-102J
HK JDW NO:
5-AIUR-04-102J
Datasheet:
AIUR-04-102J
Description:
Quantity:
In Stock : 8366
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-04-102J
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIUR-04
  • Size / Dimension
    0.335Dia 8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    150mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    150mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    700 μm
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.3MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 252kHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Current - Saturation
    150mA
  • Q Factor
    40
  • Height
    11.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.441 11.20mm
  • Length
    11.2mm