  • AIUR-06-471K
AIUR-06-471K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-06-471K
HK JDW NO:
5-AIUR-06-471K
Datasheet:
AIUR-06-471K
Description:
Quantity:
In Stock : 717
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-06-471K
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIUR-06
  • Size / Dimension
    0.500Dia 12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1A
  • Lead Pitch
    7.37mm
  • Lead Diameter
    810 μm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    568mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    1.3A
  • Height
    18mm
  • Height Seated (Max)
    0.710 18.03mm
  • Length
    18mm