  • AKT4R111200
AKT4R111200
advertisement
Manufacturer No:
AKT4R111200
HK JDW NO:
590-AKT4R111200
Description:
CONTROL TEMP REL OUT 100-240V
Step5Bar-code shipping tag
AKT4R111200
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.243lb 110.22g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Series
    KT4R
  • Part Status
    Active
  • Type
    Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PL-II, R, S, T, W)
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
    Screw Terminal
  • Output Voltage
    250V
  • Output Type
    Relay (3)
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Input Range
    -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
  • Display Characters - Height
    0.488 12.40mm 0.347 8.80mm