  • AKT81121031
AKT81121031
advertisement
Manufacturer No:
AKT81121031
HK JDW NO:
590-AKT81121031
Datasheet:
AKT81121031
Description:
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT
Step5Bar-code shipping tag
AKT81121031
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Output Type
    Relay (2), Voltage (External SSR)
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
  • Input Range
    -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
  • Display Characters - Height
    0.441 11.20mm 0.441 11.20mm