  • AKT82112201
AKT82112201
advertisement
Manufacturer No:
AKT82112201
HK JDW NO:
590-AKT82112201
Package:
Datasheet:
AKT82112201
Description:
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
Step5Bar-code shipping tag
AKT82112201
  • Number of Characters Per Row
    4, 4
  • Control Method
    On/Off, Proportional (PID)
  • Communications
    RS-485 (Modbus)
  • Display Characters - Height
    0.441 11.20mm 0.441 11.20mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP66
  • Weight
    0.529lb 239.95g
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    KT8
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Output Type
    Relay (2), Voltage (External SSR)
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
  • Input Range
    -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC