  • AKT82112301
AKT82112301
advertisement
Manufacturer No:
AKT82112301
HK JDW NO:
590-AKT82112301
Package:
Datasheet:
AKT82112301
Description:
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
Step5Bar-code shipping tag
AKT82112301
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Weight
    0.529lb 239.95g
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Published
    2006
  • Series
    KT8
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    24VAC/DC
  • Output Type
    Analog, Relay (2)
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
  • Input Range
    -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
    On/Off, Proportional (PID)
  • Communications
    RS-485 (Modbus)
  • Display Characters - Height
    0.441 11.20mm 0.441 11.20mm