  • AKT9112100
AKT9112100
advertisement
Manufacturer No:
AKT9112100
HK JDW NO:
590-AKT9112100
Package:
100
Datasheet:
AKT9112100
Description:
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT
Step5Bar-code shipping tag
AKT9112100
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    100
  • Weight
    0.816lb 370.13g
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Published
    2006
  • Series
    KT9
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Output Type
    Relay, Voltage (External SSR)
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 92.00mm x 92.00mm
  • Input Range
    -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
  • Display Characters - Height
    0.710 18.00mm 0.520 13.20mm