  • ALSR0517K50JE12
ALSR0517K50JE12
advertisement
Manufacturer No:
ALSR0517K50JE12
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ALSR0517K50JE12
Package:
Axial
Datasheet:
ALSR0517K50JE12
Description:
Quantity:
In Stock : 71
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALSR0517K50JE12
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    ALSR
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    17.5kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    7.92mm