  • AM186CU-50KC\WC
AM186CU-50KC\WC
advertisement
Manufacturer No:
AM186CU-50KC\WC
Manufacturer:
AMD
HK JDW NO:
2937-AM186CU-50KC\WC
Package:
PQFP
Datasheet:
Description:
Microcontroller 160 Pin 50MHz PQFP
Quantity:
In Stock : 10363
Step5Bar-code shipping tag
AM186CU-50KC\WC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    PQFP
  • Number of Pins
    160
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    50MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    UART, USB
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Memory Type
    ROMless
  • Frequency (Max)
    50MHz