  • AMPMAEC-66.6660T
AMPMAEC-66.6660T
advertisement
Manufacturer No:
AMPMAEC-66.6660T
HK JDW NO:
5-AMPMAEC-66.6660T
Datasheet:
AMPMAEC-66.6660T
Step5Bar-code shipping tag
AMPMAEC-66.6660T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Frequency
    66.666MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm