  • AMPMEGD-12.2880T
AMPMEGD-12.2880T
advertisement
Manufacturer No:
AMPMEGD-12.2880T
HK JDW NO:
5-AMPMEGD-12.2880T
Datasheet:
AMPMEGD-12.2880T
Step5Bar-code shipping tag
AMPMEGD-12.2880T
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Frequency
    12.288MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ