  • AMS1117-2.5
AMS1117-2.5
advertisement
Manufacturer No:
AMS1117-2.5
Manufacturer:
YONGYUTAI
HK JDW NO:
598-AMS1117-2.5
Description:
1A 60dB@(120Hz) 10mA 1.3V@1A -40℃~+125℃@(Tj) Fixed 2.5V~2.5V Positive 0.005%Vout 1 18V Thermal Protection,Overcurrent Protection SOT-223 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS