  • ANT-315-CW-RAH
ANT-315-CW-RAH
advertisement
Manufacturer No:
ANT-315-CW-RAH
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-315-CW-RAH
Package:
Datasheet:
ANT-315-CW-RAH
Step5Bar-code shipping tag
ANT-315-CW-RAH
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Published
    2011
  • Series
    RAH
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Frequency
    315MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    7MHz
  • Frequency Range
    311MHz~319MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Right Angle
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    46.99mm