  • ANT-315-HESM
ANT-315-HESM
advertisement
Manufacturer No:
ANT-315-HESM
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-315-HESM
Package:
315
Datasheet:
ANT-315-HESM
Step5Bar-code shipping tag
ANT-315-HESM
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    315
  • Published
    2002
  • Series
    HE
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Frequency
    315MHz
  • Bandwidth
    10MHz
  • Frequency Range
    305MHz~325MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Helical
  • VSWR
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Height
    8.89mm
  • Length
    38.1mm