  • AOCJY2A-40.000MHZ-E-SW
AOCJY2A-40.000MHZ-E-SW
advertisement
Manufacturer No:
AOCJY2A-40.000MHZ-E-SW
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AOCJY2A-40.000MHZ-E-SW
Package:
6-DIP (0.600, 15.24mm), 5 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AOCJY2A-40.000MHZ-E-SW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AOCJY2
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.827W 21.00mmx21.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Termination
    Radial
  • Type
    VCOCXO
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppb
  • Output
    Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Height
    10.9982mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm