  • AP1115BY35L-13
AP1115BY35L-13
advertisement
Manufacturer No:
AP1115BY35L-13
HK JDW NO:
233-AP1115BY35L-13
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AP1115BY35L-13
Description:
Fixed AP1115 PMIC 3 TO-243AA
Quantity:
In Stock : 15387
Step5Bar-code shipping tag
AP1115BY35L-13
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    130.492855mg
  • Operating Temperature
    0°C~125°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Terminal Form
    FLAT
  • Base Part Number
    AP1115
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    3.5V
  • Max Output Current
    600mA
  • Output Configuration
    Positive
  • Output Voltage 1
    3.5V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    -300mV
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.3V @ 600mA
  • PSRR
    60dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    1.1V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Min Current Limit
    700mA
  • Height
    1.5mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.48mm