  • AP1119Y12L-13
AP1119Y12L-13
advertisement
Manufacturer No:
AP1119Y12L-13
HK JDW NO:
233-AP1119Y12L-13
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
AP1119Y12L-13
Description:
Enable Fixed AP1119 PMIC SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 5112
Step5Bar-code shipping tag
AP1119Y12L-13
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Number of Pins
    6
  • Supplier Device Package
    SOT-89-5
  • Operating Temperature
    0°C~150°C TJ
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Base Part Number
    AP1119
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V
  • Min Input Voltage
    -300mV
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.3V @ 500mA
  • Max Input Voltage
    18V
  • PSRR
    60dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    1.1V
  • Min Current Limit
    600mA