  • AP2111H-4.8TRG1
AP2111H-4.8TRG1
advertisement
Manufacturer No:
AP2111H-4.8TRG1
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-AP2111H-4.8TRG1
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
AP2111H-4.8TRG1
Description:
Fixed PMIC TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 12767
Step5Bar-code shipping tag
AP2111H-4.8TRG1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Supplier Device Package
    SOT-223
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    4.8V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
  • Current - Quiescent (Iq)
    80μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 600mA
  • PSRR
    65dB (100Hz ~ 1kHz)
  • Dropout Voltage
    200mV