  • AP2114H-3.3TRG1
AP2114H-3.3TRG1
advertisement
Manufacturer No:
AP2114H-3.3TRG1
HK JDW NO:
233-AP2114H-3.3TRG1
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
AP2114H-3.3TRG1
Description:
Fixed PMIC TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 443084
Step5Bar-code shipping tag
AP2114H-3.3TRG1
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Number of Pins
    3
  • Supplier Device Package
    SOT-223
  • Weight
    7.994566mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1A
  • Polarity
    Positive
  • Number of Channels
  • Current - Output
    1A
  • Quiescent Current
    65μA
  • Accuracy
    1.5 %
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.75V @ 1A
  • Max Input Voltage
    6V
  • PSRR
    65dB (100Hz ~ 1kHz)
  • Dropout Voltage
    450mV
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    65dB
  • Height
    1.7mm
  • Length
    6.7mm
  • Width
    3.7mm