  • AP2125AK-4.15TRG1
AP2125AK-4.15TRG1
advertisement
Manufacturer No:
AP2125AK-4.15TRG1
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-AP2125AK-4.15TRG1
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
Description:
Current Limit, Enable Fixed PMIC SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 17350
Step5Bar-code shipping tag
AP2125AK-4.15TRG1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Supplier Device Package
    TSOT-25
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    360mA
  • Control Features
    Current Limit, Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.15V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.36V @ 300mA
  • PSRR
    70db (100Hz ~ 1kHz)