  • AP2204K-3.3TRG1
AP2204K-3.3TRG1
advertisement
Manufacturer No:
AP2204K-3.3TRG1
HK JDW NO:
233-AP2204K-3.3TRG1
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AP2204K-3.3TRG1
Description:
Enable Fixed PMIC 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 15263
Step5Bar-code shipping tag
AP2204K-3.3TRG1
    23 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    29.993795mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
  • Current - Supply (Max)
    2.5mA
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    250mA
  • Max Supply Voltage
    24V
  • Min Supply Voltage
    4.3V
  • Current - Output
    150mA
  • Quiescent Current
    50μA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 150mA
  • PSRR
    60dB (100Hz ~ 1kHz)
  • Reference Voltage
    1.24V
  • Dropout Voltage
    360mV
  • Max Junction Temperature (Tj)
    125°C
  • Height
    1.4mm
  • Length
    3.02mm
  • Width
    1.7mm