  • AP2205-15YR-13
AP2205-15YR-13
advertisement
Manufacturer No:
AP2205-15YR-13
HK JDW NO:
233-AP2205-15YR-13
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AP2205-15YR-13
Description:
Fixed PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 2965
Step5Bar-code shipping tag
AP2205-15YR-13
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Input (Max)
    24V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
  • PSRR
    60dB (100Hz ~ 1kHz)