  • AP7311-15SNG-7
AP7311-15SNG-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7311-15SNG-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-AP7311-15SNG-7
Package:
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC
Quantity:
In Stock : 12664
Step5Bar-code shipping tag
AP7311-15SNG-7
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    85μA
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    75μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 150mA
  • PSRR
    65dB (100Hz)