  • AP7315-32SR-7
AP7315-32SR-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7315-32SR-7
HK JDW NO:
233-AP7315-32SR-7
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
AP7315-32SR-7
Description:
Fixed PMIC TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 17010
Step5Bar-code shipping tag
AP7315-32SR-7
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Output Voltage
    3.2V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    210mV