  • AP7341D-285FS4-7
AP7341D-285FS4-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7341D-285FS4-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-AP7341D-285FS4-7
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
AP7341D-285FS4-7
Description:
Enable Fixed PMIC 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 15537
Step5Bar-code shipping tag
AP7341D-285FS4-7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Output Voltage
    2.85V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    50μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)