  • AP7350-27CF4-7
AP7350-27CF4-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7350-27CF4-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-AP7350-27CF4-7
Package:
4-XFBGA, WLBGA
Datasheet:
AP7350-27CF4-7
Description:
Enable Fixed PMIC 4-XFBGA, WLBGA
Quantity:
In Stock : 3118
Step5Bar-code shipping tag
AP7350-27CF4-7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-XFBGA, WLBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.7V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Current Limit
  • Current - Quiescent (Iq)
    700nA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.44V @ 150mA