  • AP7383-18W5-7
AP7383-18W5-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7383-18W5-7
HK JDW NO:
233-AP7383-18W5-7
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AP7383-18W5-7
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 2297
Step5Bar-code shipping tag
AP7383-18W5-7
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Input (Max)
    30V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V