  • APA2107ZGC/G
APA2107ZGC/G
advertisement
Manufacturer No:
APA2107ZGC/G
HK JDW NO:
432-APA2107ZGC/G
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
LED GREEN CLEAR SMD R/A
Step5Bar-code shipping tag
APA2107ZGC/G
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    2.10mm Lx1.00mm W
  • Color
    Green
  • Configuration
    Independent
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.2V
  • Viewing Angle
    120°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Size
    1.70mmx0.60mm
  • Millicandela Rating
    650mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    520nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    525nm
  • Height (Max)
    0.70mm