APS12400LLHALX-1H2A
APS12400LLHALX-1H2A
26-APS12400LLHALX-1H2A
SOT-23W
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
APS12400LLHALX-1H2A Overview
This Tape & Reel (TR) package protects the magnetic switch from damage. For safety reasons, the magnetic switches are packaged in SOT-23W packages. In order to function well, magnetic switches should be able to supply a maximum current of 17mA.
APS12400LLHALX-1H2A Features
Packaging: Tape & Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Supply Voltage: 3V~24V
Operating Temperature: -40°C~150°C
Mounting Type: Surface Mount
Output Type: Open Drain
Maximum Supply Current: 17mA