APS12400LUAA-0H2A
APS12400LUAA-0H2A
26-APS12400LUAA-0H2A
3-SSIP
Purchasing and Inquiry
APS12400LUAA-0H2A Overview
The magnetic switch is packaged in the Tape & Reel (TR) in order to prevent damage. To ensure safety, the magnetic switches are packaged in 3-SSIP packages. In order to perform well, magnetic switches can provide a maximum current of 17mA.
APS12400LUAA-0H2A Features
Packaging: Tape & Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Supply Voltage: 3V~24V
Operating Temperature: -40°C~150°C
Mounting Type: Through Hole
Output Type: Open Drain
Maximum Supply Current: 17mA