  • APTGTQ100DDA65T3G
APTGTQ100DDA65T3G
advertisement
Manufacturer No:
APTGTQ100DDA65T3G
HK JDW NO:
523-APTGTQ100DDA65T3G
Package:
Module
Datasheet:
APTGTQ100DDA65T3G
Description:
IGBT MODULE 650V 100A 250W SP3F
Step5Bar-code shipping tag
APTGTQ100DDA65T3G
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Configuration
    Dual Boost Chopper
  • Power - Max
    250W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    100μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.2V @ 15V, 100A
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    6nF @ 25V