  • APW199D-G-120V
APW199D-G-120V
advertisement
Manufacturer No:
APW199D-G-120V
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-APW199D-G-120V
Package:
120
Datasheet:
Description:
LED PANEL INDICATOR GREEN 120V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APW199D-G-120V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    120
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    120V
  • Current Rating
    10mA
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Operating Supply Voltage
    120V
  • Forward Current
    10mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Forward Voltage
    120V
  • Lens Color
    Green
  • Length
    45.5mm